Cevizin Faydaları Nelerdir?

Genel | 5 Temmuz 2012 | Yorum yok | Paylaş: Facebook - Twitter

 

Ara öğünlerinizde ya da zamansız acıkmalarınızda tüketebileceğiniz faydalı bir besindir ceviz. Ceviz suyu ile zayıflama ve cevizli salata gibi bir çok konuda kullandığımız ve önerdiğimiz cevizin faydaları nelerdir ? Bu konuda merak ettiklerinizi öğrenmek istiyorsanız doğru konudasınız.

Yapılan araştırmalarda cevizin birçok faydasına rastlanmıştır. Aşağıda yapılan araştırmaları ve cevizin faydalarına ulaşabilirsiniz.

 

Amerika’nın Pensilvanya eyaletinde yapılan bir araştırmaya göre, antioksidan şampiyonu: ceviz.

 

Antioksidanların, bünyeyi hastalıklara karşı koruduğuna dikkat çeken bilim insanlarına göre ceviz, sağlıklı beslenmenin, “olmazsa olmaz”ı.

Dokuz farklı kuruyemiş türündeki antioksidan düzeylerini ele alan inceleme, bir avuç cevizin, aynı miktardaki diğer kuruyemiş türlerinden, tam iki kat daha fazla antioksidana sahip olduğunu ortaya koydu.

Ayrıca cevizdeki antioksidan seviyesi yalnızca daha yüksek değil; aynı zamanda çok daha kaliteli. Cevizin diğer bir avantajı da genelde kavrulmadan tüketilmesi.

Ayrıca, günde yaklaşık bir avuç cevizin, kalp hastalığı ve bazı kanser türlerine yakalanma riskini azalttığı da belirtiliyor.

Etiket: , ,

Yemek Tarifine Yorum Yapabilirsiniz

FacebookTwitterGoogle PlusRss
Diyet yemekleri tarifi – Yemek tarifleri © Diyet yemek tarifleri – Pratik ve light diyet yemek tarifi.