Ceviz ve Ceviz Suyu ile Zayıflamak

Genel | 20 Haziran 2012 | Yorum yok | Paylaş: Facebook - Twitter

Hatırlıyorum da özellikle Seda Sayan’ın söylemleri ile patlak veren bir tartışma olmuştu. Ceviz zayıflatır mı ? Kolestrol ve hazımsızlık üzerine etkilerini cevizli diyet salata konumuzda bahsetmiştik.

Beyin ve sinirler üzerinde birçok faydası olduğu bilinen Ceviz doktorlar tarafından genelde troid rahatsızlıklarında önerilir. Ceviz yemenin dışında gün içerisinde devamlı tüketebileceğiniz ceviz suyunu nasıl hazırlayacağınızı sizlere anlatacağız. Bı kür sayesinde midenizdeki şişliklerden kurtulabilirsiniz. Bu kürü istediğiniz kadar uygulayabilirsiniz ki ne kadar uygularsanız şişliğinizden o kadar çabuk kurtulursunuz. 1-2 hafta içerisinde etkisini hemen gösterecek bu kür ile zayıflamak hayal değil.

 

Ceviz suyu Hazırlanışı

6–7 adet cevizi 1 litre suya cevizi kırmadan ve kabuklu bir şekilde alt ve üst kısmından 2 delik açarak çaydanlığa atın. İçerisine birazda sirke atın. 15 dakika kaynatın. Bu karışımdan günde 2 defa içeceksiniz. Aç karnınıza içmeniz daha yararlı. Çaydanlıktaki ceviz tanelerini de su ile birlikte tüketiniz.

Etiket: ,

Yemek Tarifine Yorum Yapabilirsiniz

FacebookTwitterGoogle PlusRss
Diyet yemekleri tarifi – Yemek tarifleri © Diyet yemek tarifleri – Pratik ve light diyet yemek tarifi.