Sebzeli Karides Tarifi

Diyet Salata Tarifleri,Diyet Yemek Tarifleri | 20 Aralık 2012 | Yorum yok | Paylaş: Facebook - Twitter

Uzun zamandır sitemizin ana başlığının biraz dışına çıkarak normal yemek tarifleri ve sağlık önerileri konularına eğilmiştik. Bugün baktık ki google bunu anlayıp sanırım bize bir ceza kesmiş ve diyet yemekleri kelimesinde bizi sıralamada biraz geriye atmış. Bunu gördüğümüzde aklımıza dank etti ve ana başlığımız olan diyet yemek tariflerine geri dönmeye karar verdik. Bu konumuz ve bugün yaptığımız paylaşımlar bu konu üzerinde olacaktır.

Sebzeli Karides

Diyet yemekleri denildiğinde deniz mahsüllerinin yeri gerçekten bi ayrıdır. Bizde sizleri bu güzelliklerden mahrum bırakmayalım ve sebzeli karides nasıl yapılır hep beraber görelim istedik.
Malzemeler

250 gr haşlanmış karides
4 havuç
2 enginar
100 gr karnabahar
50 gr bakla
100 gr kuşkonmaz
Birkaç marul yaprağı

Nohut sos için

100 gr haşlanmış nohut
1 çorba kaşığı limon suyu
2 diş sarımsak
3 dal maydanoz
1 çorba kaşığı zeytinyağı
2 çay kaşığı tatlı pulbiber
1 çay kaşığı hardal
Tuz
Sebzeli karides hazırlanışı

Sebzeli karides:
Hafif yemek tarifleri arasında ilk akla gelenlerden.

Ha­vuç­la­rı te­miz­le­yip eşit bü­yük­lük­te uzunlamasına şek­lin­de ke­sin. En­gi­nar­la­rı te­miz­le­yip  doğ­ra­yın. Kar­na­ba­ha­rı parça parça ayırın. Bak­la ve kuş­kon­maz­la­rı ayık­la­yıp doğ­ra­yın. Ha­vuç, kar­na­ba­har, en­gi­nar, bak­la ve kuş­kon­maz­la­rı tuz­lu su­da yu­mu­şa­ya­na ka­dar haş­la­yıp sü­zün.  May­da­no­zu te­miz­le­yip kı­yın.

Sa­rım­sak­la­rı so­yup ezin. No­hut, sa­rım­sak, li­mon su­yu, har­dal, tuz ve zey­tin­ya­ğı­nı ro­bot­ta kre­ma kı­va­mın­da ezin.

Sa­la­ta ka­se­si­ni ma­rul yap­rak­la­rıy­la kap­la­yın. So­su dö­küp seb­ze­le­ri renk de­ği­şim­le­ri­ne gö­re yer­leş­ti­rin. Üze­ri­ne ka­ri­des­le­ri ek­le­yin. May­da­no­zu ser­piş­ti­rin. Pul­bi­be­ri ek­le­yip ser­vis ya­pın.

 

Sebzeli karides artık hazır, afiyet olsun.

Etiket: , , , , , , , , ,

Yemek Tarifine Yorum Yapabilirsiniz

FacebookTwitterGoogle PlusRss
Diyet yemekleri tarifi – Yemek tarifleri © Diyet yemek tarifleri – Pratik ve light diyet yemek tarifi.