Zayıflatan Besinler

Genel | 30 Eylül 2012 | Yorum yok | Paylaş: Facebook - Twitter

Diyet yemekleri paylaşımlarının yanında sizlere formda kalmanızı sağlayacak ve sindirim sisteminizi hızlandıracak bilgiler konusunda da paylaşımda bulunmak istiyoruz. Bu yazımızda paylaşacağımız besinler daha önce Zayıflatan 10 Yiyecek konusunda bahsettiğimiz besinlerden tüketim şekli olarak da farklıdır. Yazının tamamını okuyup uyguladığınızda yaklaşık 7-10 gün içerisinde gözle görülür bir değişiklik farkedeceksiniz.

Kilolu olduğunu düşünerek diyet yapmak oldukça zordur. Çoğu diyet yiyecekleri kilo vermeyi sağlayabilir ancak metabolizmanız normal besinlere de ihtiyaç duyar. Önereceğimiz bu 5 yiyecek, metabolizmanızın işleyişini bozmadan, vücudunuzun enerji kullanma yeteneğini artırarak sağlıklı kiloda olmanızı sağlar.

1. Bozanın hammaddesi akdarı: Tüm tahıllar yararlıdır, ancak akdarı olarak bilinen tahıl daha yararlıdır. Protein, lif, B compleks vitamin içerir ve kolayca sindirilir.

2. Kuşkonmaz: Zayıflarken, klorofil bakımından zengin kuşkonmaz gibi gıdalar tüketmeniz önerilir. Kuşkonmaz, folik asit, A, C, K vitaminleri bakımından zengindir ve lif kaynağıdır. Ayrıca, inulin (ensülin ile karıştırılmamalıdır) olarak bilinen, büyük bağırsaktaki yararlı bakteri oluşumunu destekleyen bir karbonhidrat da içerir.

3. Nar: Zayıflarken, nar gibi taze meyve tüketimine de önem verilmesi gerekir. Nar, kanserden korur ve antioksidan özelliği ile oldukça yararlı bir meyvedir. Nar yemek ya da nar suyu içmek yararlı olabilir; ancak çok fazla nar suyu tüketmemeye dikkat edin. Meyvelerin daha yararlı olması için sadece suyunu tüketmek yerine lif özelliğinden de yararlanmanız için yemeniz önerilir.

4. Çam fıstığı: Çam fıstığı çam ağaçlarında bulunan ve yenilebilen önemli bir kuruyemiştir. Genellikle dolmalarda kullanılan çam fıstığı, mide, ince ve kalınbağırsakları korur. Çam fıstığı yağı da sindirime yardımcıdır. Çam fıstığı ve bu tür kuruyemişler zayıflarken iştahınızı dengeleyen ve metabolizmanızı canlandıran yiyeceklerdir.

5. Yeşil çay: Kahveye ve kafein içeren diğer içeceklere harika bir alternatif. Birçok yararlı antioksidan içerir.

Sağlıklı bir diyet, baklagiller, tavuk göğsü, meyve ve sebzeler gibi yağsız proteinler de içerebilir. Moda diyetler kısa sürede büyük oranda zayıflatma vaat etseler de, kısa bir süre sonra kilo alacağınızı da belirtmek gerekir.

İhtiyacınıza göre, yukarıdaki besinlerden, günlük öğünlerinizde azar azar tüketin. Şişmanlatan yiyeceklerden uzak durun, yavaş yavaş çiğneyin ve diyet planınıza bu yiyecekleri mutlaka dâhil edin.

Etiket: , , , , , ,

Yemek Tarifine Yorum Yapabilirsiniz

FacebookTwitterGoogle PlusRss
Diyet yemekleri tarifi – Yemek tarifleri © Diyet yemek tarifleri – Pratik ve light diyet yemek tarifi.