Zayıflama Yalanları!

Genel | 4 Şubat 2014 | Yorum yok | Paylaş: Facebook - Twitter

zayıflama yalanları

“Neden kilo veremiyorum?” diye kendinize soruyorsanız, zayıflama hataları hakkında bilgi veren yazımızı mutlaka okuyun. Fazlalıklarımızdan kurtulmaya çalışırken önceden kanıksanan birçok yanlış ve tabu da bize köstek olur. İşte bunlardan bazıları…

Aç karnına su için

Sabah aç karnına, mümkünse limon sıkılmış suyun, fazla kiloları yakmada etkili olduğu sık sık söylenir. Ancak ne limon, ne maydanoz ne de ceviz suyunun kilo verdirici bir etkisi vardır. Buna karşılık bol bol içilen suyun açlık hissini bastırdığı ve iştahı kapattığı doğrudur. Ancak litrelerce su içtim diye, fazla kilolarınızın kendiliğinden yanmasını beklemeyin.

Mucize ıspanakta

Posa, folik asit ve potasyum açısından zengin olabilir, ancak tüm yeşil yapraklı sebzeler gibi, ıspanak da demir açısından yeterince zengin değildir. Dolayısıyla diyet sırasında bol bol ıspanak tüketilmesi gerektiği görüşü doğru değildir. Bir diyet gıdası olarak ıspanak yağsız ve az haşlanmış olduğu sürece uygundur.
 
Akşamları yeme

Akşam yemeklerini hayatınızdan çıkarmak fazla kilolarla mücadelenizde ne kadar faydalı olur? Bu tamamen kişiye bağlıdır. Önemli olan gün içinde harcadığınız kalori ile bedeninize yüklediğiniz enerjinin ve harcadığınız enerjinin dengesidir. Gün içinde yaktığından fazla yiyen bir kişinin, akşam yemeklerinden vazgeçmesi bir anlam ifade etmez.

Daha sık ve az ye

Mini mini porsiyonlarla günde beş öğün mü; yoksa geleneksel, üç ana öğün mü? Bu da uzmanların üzerinde pek anlaşamadığı bir nokta. Kesin olan, sık yemenin kan şekerini düşürdüğü. Bunun sonucunda da iştahımızın daha kolay kontrol altına alındığı… Ancak diğer taraftan, yükselen ensülin seviyesi yağ yakımını zorlaştırır. O yüzden önemli olan öğün sayısı değil alınan toplam kalori miktarıdır.

Sporcu dediğin yer!

Düzenli olarak spor yapan ve hareket halindeki kişiler, dilediklerini yiyebilir. Maalesef, bu pek doğru değil. Çünkü spor, tahmin edilenden çok daha az yağ yakmamızı zağlar. Bir yetişkin, yarım saatlik bir koşuda yaktığı enerjiyi bir litre birayla yeniden vücuduna yükler.

Hamama giren zayıflar!

Hamama giren zayıflamaz, terler. Terleme dediğimiz de, aslında sadece sıvı kaybıdır. Hamam çıkışında içtiğimiz bir şişe suyla kaybettiğimiz ağırlığımıza yeniden kavuşuruz…

Yemek Tarifine Yorum Yapabilirsiniz

FacebookTwitterGoogle PlusRss
Diyet yemekleri tarifi – Yemek tarifleri © Diyet yemek tarifleri – Pratik ve light diyet yemek tarifi.