Yaşlanmayı Geciktiren Öneriler

Genel | 26 Aralık 2013 | Yorum yok | Paylaş: Facebook - Twitter

güneş yağı

Yaşlanmaktan kaçış yok elbette ki; ama yaşlanmanın, bedenimiz ve özellikle cildimiz üzerindeki görünür etkilerini azaltmak mümkün. “Nasıl?” mı diyorsunuz? O zaman bu yazımızı mutlaka okuyun. Öncelikle, güneşin deriye vereceği hasar engellenmelidir. Sonrasında, zamanın ve çevresel şartların zararlı etkilerini azaltmak için, antioksidan içeren ürünler kullanabilirsiniz. Nemlendiricilerle deri dış etkenlerden korunmalı, gergin ve elastik olması sağlanmaktadır. A(retinoik asit), B,C,E vitaminleri içeren kremler, değişik yollardan etkilerini yaparak deriyi genç tutmaktadırlar.

AHA (Alfahidroksi asit: Meyve asidi) içeren kozmetikler, kırışıklıkların oluşumunu engellemektedir. Bunlar arasında en çok kullanılan glikolik asit ve laktik asittir.Biyolojik aktif maddelerden, hyaluronik asitli kremler, deriyi yumuşatır ve esneklik verir. Bitkiler arasında gingko biloba özütü, yeşil çay, aloe vera jeli, deri yaşlanmasını engelleyici özelliğe sahiptir.

Gençlerin, deri yaşlanmasını geciktirmek için yapmaları gereken en önemli şey, cildin yaşlanmasını hızlandırıcı etki ve etkenlerden uzak durmaktır. Yani deriyi güneşten iyi korumayı bilmeleri gerekmektedir.
Seçilen güneş koruyucular da SPF 30’dan az olmamalıdır.

Koruyucular, sadece yaz aylarında değil, yağmurlu, karlı havalarda parlak güneş varken de sürülmelidir. Ayrıca, bu koruyucuların etkinliklerinin 3–4 saatte kaybolduğu unutulmamalıdır.

Makyaj altına uygulanmaları daha etkili olsa da, imkân olmadığı zaman makyaj üstüne sürülmeleri de yararlı olmaktadır.

Yemek Tarifine Yorum Yapabilirsiniz

FacebookTwitterGoogle PlusRss
Diyet yemekleri tarifi – Yemek tarifleri © Diyet yemek tarifleri – Pratik ve light diyet yemek tarifi.