Yağ Yakmaya Yardımcı İçecekler

Yağ Yakıcılar | 28 Nisan 2012 | Yorum yok | Paylaş: Facebook - Twitter

Bugün ; diyet ya da tarif yerine kilo vermenizde size yardımcı olacak ve her zaman elinizin altında bulabileceğiniz şeylerden bahsedeceğiz. Yaptığınız , yapacağınız diyetin yanında içeceğiniz ufak takviyeler hem yağ yakımını hızlandıracak hem de dirençli bir bünyeye sahip olmanızı sağlayacaktır.

Hazırsanız diyetinizin yanında size takviye sağlayacak bu içecekleri sıralayalım.

Su

Şüphesiz suyun faydalarını saymakla bitiremeyiz. Konumuzla ilgisine gelecek olursak suyun metobalizma üzerindeki hızlandırıcı etkisinden bahsetmemiz gerekir. Günde içilecek 8 – 10 bardak (2 lt’ye yakın) su 350-500 birimlik kalori yakmanıza yardımcı olacaktır. Uzmanlar bu şekilde kullanılan suyun soğuk / buzlu olmasının daha da etkili olacağını düşünmektedir.

Süt


Sütün içerisinde yağları yakmanıza yardımcı kalsiyum mevcuttur. Diyetlerinizde günde 3 bardağı geçmeyecek şekilde yağsız süt tüketebilirsiniz. Özellikle yağsız tercih etmeye özen gösteriniz.

Yeşil Çay

Zayıflamak isteyen kişilerin vazgeçilmesi olan yeşil çayın bu konuda nerdeyse rakipsiz olduğunu söyleyebiliriz. Gün içerisinde şekersiz ve tatlandırıcısız tüketeceğiniz 4-5 bardak yeşil çay yağ yakımınızı %40 oranında arttırmaya yardımcı olacaktır.

Sebze Suları

Yemeklerden önce bir bardak sebze suyu içmek, yemek sırasında yediğiniz her şeyden 135 kalori düşmeniz demektir. Bir zar gibi midenizi yağ yapan yiyeceklere karşı korur.

Peyniraltı ve Yoğurt Suyu

Peynir ve yoğurt suları açlık ve iştah güdülerini tetikleren hormonları keserek tokluk hissine yardımcı olur. Bunu içtikten 90 dakika sonra diyete küçük bir ara bile verebilirsiniz: Mesela nefis bir dilim çikolatalı kek!

Hindistan Cevizi Suyu

Doğal (tatlandırıcı içermeyen) Hindistan cevizi suyu diğer meyve sularının aksine yağ yakımına katkı sağlamaktadır. Özellikle spor öncesi alınacak hindistan cevizi suyu enerjinizi arttırarak daha fazla hareket etmenizi , bu yolla da yağ yakmanızı sağlayacaktır.

Bu ürünleri gün içerisinde , özelliklede spordan önce tüketmeniz sizin yararınıza olacaktır. Bu sayede kilolarınızdan daha kolay kurtulabilirsiniz.

Yemek Tarifine Yorum Yapabilirsiniz

FacebookTwitterGoogle PlusRss
Diyet yemekleri tarifi – Yemek tarifleri © Diyet yemek tarifleri – Pratik ve light diyet yemek tarifi.