Yağ Yakmanın 10 Yolu

Genel | 15 Ocak 2014 | Yorum yok | Paylaş: Facebook - Twitter

göbekte yağlanmaBel ve göbek bölgesinde yoğunlaşan yağları eritmenin zor olduğunu mu düşünüyorsunuz? Kesinlikle değil! Size önerdiğimiz, “yağ yakmanın 10 yolu” ile kısa sürede yağlarınızdan kurtulabilir, ideal kilonuza ulaşıp formunuzu koruyabilirsiniz.

1. Karıştırın

Sevdiğiniz meyve suyunu maden suyuyla karıştırın. Bunu yaparken normalde içtiğiniz meyve suyunun yarısını kullanacağınız için, aldığınız kaloriyi önemli miktarda azaltmış olursunuz. Hele de meyve sularının bolca tüketildiği şu sıcak yaz günlerinde.

2. Telsiz telefon kullanın

En yakın arkadaşınıza, günün sıcak dedikodularını verirken aynı zamanda da kalori yakmaya ne dersiniz? Çamaşırları yıkayın (68 kalori), masayı hazırlayın (85 kalori), ya da çiçekleri sulayın (102 kalori). (Bu değerler, 68 kiloluk bir kişi ve yarım saatlik etkinlikler için geçerlidir.)

3. Çiklet çiğneyin

Yakın zamanda yapılan bazı araştırmalara göre, tüm gün şekersiz (tatlandırıcılı/damla sakızlı) çiklet çiğnemek metabolizma hızınızı yüzde 20 oranında artırıyormuş. Biz araştırmacıların yalancısıyız!

4. Abur cuburların karşılığını nakit ödeyin

Biri size abur cubur ya da yememeniz gereken bir şey önerdiğinde kabul ederseniz, her seferinde kenara bir miktar para koyun. Biriken miktarı gördüğünüzde, gün boyunca aldığınız gereksiz kaloriler somut hâlde gözlerinizin önüne serilecek.

5. Ambalaja dikkat edin

Ambalajların üzerini iyice okuyun. Çünkü kalori değerleri genellikle 100 gram üzerinden bildirilir. Oysa yediğiniz şey, 100 gramdan fazlaysa çok daha fazla kalori alıyorsunuz demektir.

6. Yürüyüşe çıkmadan önce yeşil çay için

Kafein, yağ asitlerinin açığa çıkmasını sağlar. Böylece daha kolay yağ yakarsınız. Ayrıca yeşil çayda bulunan polifenoller (antioksidan bileşikler), kafeinle birleşerek yakılan kalori miktarını artırırlar. Ancak eğer yüksek tansiyonunuz varsa, bu öneriyi dikkate almayınız.

7. Yemeğinizi evden getirin

Dışarıda yemek genellikle daha çok kalori almanıza neden olur. Dışarıda bulmanın zor olduğu şeyleri evde hazırlayıp yanınızda getirebilirsiniz.

8. İlla da salata sosu istiyorsanız…

O zaman bu tarife göre kendi salata sosunuzu yapın. Çünkü bu sosta bulunan yağ miktarı 1,5 gr ve içerdiği kalori de sadece 20’dir.

  • 1 çay kaşığı balzamik sirke
  • Çeyrek çay kaşığı zeytinyağı
  • 3/4 çay kaşığı dijon hardalı
  • Çeyrek çay kaşığı yaban turpu

 

9. Kan testi yaptırın

Yaklaşık 12 kadından birinin tiroit bezleri yeterince iyi çalışmıyor ve bu da metabolizmayı yavaşlatan etkenlerden.

10. Suyu tercih edin

Meşrubat tercihinizi sudan yana kullanın. Yanınızda şişe bulundurmak faydalı olabilir.

Yemek Tarifine Yorum Yapabilirsiniz

FacebookTwitterGoogle PlusRss
Diyet yemekleri tarifi – Yemek tarifleri © Diyet yemek tarifleri – Pratik ve light diyet yemek tarifi.