Mucize Meyve!

Genel | 20 Kasım 2013 | Yorum yok | Paylaş: Facebook - Twitter

Vitamin, mineral ve antioksidan deposu bir meyve. Adeta her derde deva. Kabuğundan bile neler yapılmıyor ki… Kalp sağlığını koruyor ve kanser hücrelerinin gelişmesini engelliyor. Nar, adeta antibiyotik görevi görüyor.

Narın adeta bir ‘ilaç’ olduğunu söyleyen uzmanlar, bu “doğal antibiyotik”in, sofralardan eksik edilmemesi gerektiğini vurguluyorlar. Ayrıca enfeksiyonlara karşı vücut direncini arttırır ve enerji verip yorgunluğu giderir.

Narın yararlarıyla ilgili pek çok bilimsel çalışmanın olduğunu söyleyen bilim adamları, özellikle de enfeksiyon hastalıkları açısından risk altında olduğumuz, kış aylarında bol bol nar tüketmeyi öneriyorlar. Gelin isterseniz narın faydalarına kısaca bir göz atalım.

Narın Faydaları:

Harareti keser. Enerji verir ve yorgunluğu giderir. Vücudu, kalbi, mideyi ve diş etlerini kuvvetlendirir. Çarpıntıyı giderir. Mide iltihabı ve ağız yarası için faydalıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Kanser hücrelerinin gelişmesine engel olarak, başta cilt ve prostat kanseri olmak üzere, kansere karşı vücudu korur. Tansiyonu ve kandaki kolesterol oranını düşürür.

Damar serliğini ve damar tıkanıklığını önlemeye yardımcı olur. Bu özellikleriyle kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucudur. Kandaki şeker seviyesini de dengeleyerek şeker hastalarına iyi gelir. Cilt sağlığı için de faydalıdır. Ayrıca narın suyu da sesi açar.

Yemek Tarifine Yorum Yapabilirsiniz

FacebookTwitterGoogle PlusRss
Diyet yemekleri tarifi – Yemek tarifleri © Diyet yemek tarifleri – Pratik ve light diyet yemek tarifi.