Megan Fox Formunu Nasıl Koruyor?

Genel | 29 Eylül 2012 | Yorum yok | Paylaş: Facebook - Twitter

Megan Fox, güzelliği ve göz alıcı vücut hatlarıyla dünyaca ünlü bir yıldız.Ara sıra, önceden geçirdiği estetik ameliyatlara gündeme gelse de vücut hatlarını korumak için oldukça sıkı çalışıyor ünlü oyuncu. İşte Megan Fox’un harika vücudunu korumak için uyguladığı egzersiz programının sırları.

Erkeklerin bakmaya doyamadığı Megan Fox, yalnızca kariyeriyle değil, oyunculuk yeteneğiyle de gündemde; fakat çoğu kişinin ilk aklına gelen güzelliği oluyor elbette. Ancak böyle bir güzelliğe sahip olmak öyle kolay bir şey değil ve bunu korumak için sıkı çalışmak gerekiyor. Megan Fox da bunun farkında ve aksatmadan sporunu yapıyor.

Düzenli spor yapan Megan Fox, özel çalıştırıcı eşliğinde çalışıyor. Beslenmesini de sporuna göre düzenliyor. Sağlıklı ve doğal beslenmeye özen gösteren Fox’un çalıştırıcısı onun isteklerine özel bir çalışma programı uyguluyor. Kilosunu korumanın dışında Megan Fox’un özel programı, onun kas kütlesini çok arttırıp kadınsı hatlarını kaybetmesine neden olmayacak egzersizlerden oluşuyor. Çalıştırıcısına göre Megan Fox, azimli ve disiplinli bir öğrenci ve sporunu her zaman hevesle yapıyor. İşte Megan Fox’un egzersiz programından bir örnek;

Tek bacakla diz çökme, 15 tekrar
Temel aerobik hareketleri, 50 tekrar
Şınav, 12 tekrar
Arkaya doğru bacak kaldırma, 20 tekrar
Burpees, 10 tekrar
Çömelme-zıplama (squat jumps), 12 tekrar
Karın kalası, 30 saniye
Bacak çekiş, 30 tekrar

Megan Fox, bu hareketleri art arda yapıyor ve hareketler arasında hiç dinlenmiyor. Tüm hareketleri bir kere yaptıktan sonra ise 1-2 dakika dinlenip baştan başlıyor. Bu şekilde 4 defa tüm egzersizleri baştan sonra yapıyor. Bu sayede hem nabzını yükseltiyor hem kaslarını çalıştırmış oluyor; fakat en iyi sonucu almak için Megan Fox’un çalıştırıcısı, bu egzersizlerin sonunda ona 30 dakikalık bir koşu veya bisiklet antrenmanı yaptırıyor.

Beslenmesine de özen gösteren Megan Fox, protein ihtiyacını karşılamak için yumurta, balık ve yağsız et yiyor. Gün boyunca bolca su içen oyuncu, kahve yerine bolca yeşil çay içmeyi de ihmal etmiyor.

Karbonhidrat ihtiyacını karşılamak içinse meyve ve sebzeleri tercih ediyor. Glisemik indeksi düşük olan bu besinler, anı zamanda sindirimi de düzenliyor. Yağ ihtiyacını ise genelde ceviz, badem gibi kuruyemişlerden karşılıyor. Çünkü bu besinlerin içindeki faydalı ve sağlıklı yağlar kalbe ve sinir sistemine iyi geliyor.

Hiçbir egzersiz aleti istemeyen bu egzersiz programı sayesinde siz de sıkı bir vücuda kavuşabilir ve forma girebilirsiniz. Unutmayın ki önemli olan sabırlı ve disiplinli olmanız.

Etiket: , , , , ,

Yemek Tarifine Yorum Yapabilirsiniz

FacebookTwitterGoogle PlusRss
Diyet yemekleri tarifi – Yemek tarifleri © Diyet yemek tarifleri – Pratik ve light diyet yemek tarifi.