Kilo Vermek için Ne Yapmalı?

Genel | 1 Aralık 2013 | Yorum yok | Paylaş: Facebook - Twitter

kilo vermek için ne yapmalı

Prof. Wansink, mutfakta ve buzdolabında hangi yiyecekleri bulundurduğumuz ve onları nasıl yerleştirdiğimizin, kilo sorununda çok önemli bir yer tuttuğuna işaret ediyor.

Wansink, “Gözümüze ilk çarpacak yerlerde sağlıklı ve hafif yiyecekler olursa kilo sorunuyla mücadeleye büyük katkısı olur” diyor.  Prof. Wansink’in, kilo kaybı ve kontrolü için başka önerileri de var. Bunlar arasında küçük tabaklarda, küçük çatal-bıçakla yemek, duvarları doğal renklerde boyamak yer alıyor. Duvarların “cart” renklerde boyanması, daha hızlı ve fazla yediriyor.

Ayrıca kilo vermek için yemek sırasında TV izlemeyin ve internette gezinmeyin; yemek pişirdiğiniz yerde de yemek yemeyin.

ABD’nin New York kentindeki, Cornell Üniversitesi’nden Prof. Brian Wansink’in yaptığı araştırmaya göre, “mutfakta ilk gördüğümüzü yeme olasılığı, beşinci sırada gördüğümüzden üç kat daha yüksek.”.

Bir başka deyişle, mutfakta gözümüze ilk olarak bir hamburger ya da patates kızartması çarptığında onları yeme olasılığımız, daha sonra gözümüze çarpan diğer besinleri yeme olasılığından daha fazla.

Yemek Tarifine Yorum Yapabilirsiniz

FacebookTwitterGoogle PlusRss
Diyet yemekleri tarifi – Yemek tarifleri © Diyet yemek tarifleri – Pratik ve light diyet yemek tarifi.