Kilo Aldıran Yiyecekler!

Genel | 1 Aralık 2013 | Yorum yok | Paylaş: Facebook - Twitter

Kiloİstediğiniz kiloya ulaşmak için diyet yapmanıza rağmen kilo veremiyor, hatta almaya devam mı ediyorsunuz? Kilo almanıza neden olan, yediğiniz yiyecekler olabilir mi?

Dr. Ayça Kaya, kilo aldıran yiyecekleri açıklıyor. Hangi yiyecekler çabuk acıkmanıza ve kilo almanıza neden oluyor, diye merak ediyorsanız; bu yazıyı mutlaka okuyun.

Kalıcı kilo kontrolünde, çok önemli bir diğer önlem de daha az yağlı gıdalar yemeyi becerebilmektir. Yağların kalori değerleri, diğer ana besin gruplarına kıyasla, neredeyse iki kat fazladır. Yiyeceklerin üzerine yağ eklendiğinde, yiyeceğin mevcut kalorisi iki-üç kat artabilir.

Özellikle şehir hayatında, hazır gıda tüketimi son derece yaygındır ve bu yiyeceklere, lezzetlerini arttırabilmek adına, fazla yağ eklenir. O nedenle, siz siz olun yiyecekleri seçerken daha az yağlı olmasına özen gösterin. Yani çıtır, kıtır, pane, kızartılmış, kremalı, mayonezli, hazır pastane ürünleri, dışarıda kıymadan yapılmış etlerden uzak durun. Böylece kilo kontrolü daha kolay olur.

İşe, yaptığınız yemeklere koyduğunuz yağı, yarı-yarıya azaltarak başlayabilirsiniz. Yağ oranı yüksek besinler, kilo ile savaşta en uzak kalınması gerekli gruptur. Yağ oranı yüksek kızartmalar, milföy gibi hamurlar, baklavalar, soslar belki de uzun vadede en uzak kalınması gereken gruptur.

Yemek Tarifine Yorum Yapabilirsiniz

FacebookTwitterGoogle PlusRss
Diyet yemekleri tarifi – Yemek tarifleri © Diyet yemek tarifleri – Pratik ve light diyet yemek tarifi.