Jason Statham Nasıl Egzersiz Yapıyor?

Genel | 29 Eylül 2012 | Yorum yok | Paylaş: Facebook - Twitter

Aksiyon filmlerinin ünlü yıldızı Jason Statham soluk kesen aksiyon ve dövüş sahnelerinin hakkını verebilmek ve çekimler sırasında sakatlanmamak için fit ve güçlü bir vücuda sahip olması gerektiğinin bilincinde. Ünlü oyuncu vücudunu korumak için disiplinli bir antrenman programı uyguluyor. İşte Jason Statham’ın uyguladığı antrenman programı.

Birinci Gün

Isınma
Ünlü oyuncu ısınmak için 10 dakika boyunca ergometrede (kürek makinesi) çalışıyor. Hafif tempoda geçen bu çalışmanın ardından ısınmanın ikinci aşamasına geçiyor ve piramit istasyon çalışması yapıyor.

Bu çalışmada 1 tekrarla başlıyor ve antrenmanı içindeki tüm hareketleri hiç dinlenmeden yapıyor. Her bir seriyi tamamladıktan sonra tekrar sayısını arttırıyor. Bu şekilde 7 veya 8 tekrara ulaştıktan sonra, tekrar sayısını düşürmeye başlayıp 1 tekrara indikten sonra duruyor.

Şınav

Barfiks
Antrenmanına barfiksle başlayan oyuncu, barfiksi demir çubukla değil jimnastik halkalarıyla yapmayı seviyor. Böylece dengesini sağlamaya ve sıkı tutunmaya çalıştığından, dengeleyici kasları da gelişiyor.

Squat (çömelme)
Statham bu antrenmanda, 10 tekrardan oluşan bir setle başlıyor. Sonrasında ise kaldırdığı ağırlık ve dinlenme süreleri yükselirken tekrar sayıları giderek düşüyor.

Soğuma
Statham, soğuma için 10 dakika kadar trambolinde zıplıyor. Bu hem lenf sistemine faydalı hem de motor yetenekleri ve denge kabiliyetini geliştiriyor.


Yemek Tarifine Yorum Yapabilirsiniz

FacebookTwitterGoogle PlusRss
Diyet yemekleri tarifi – Yemek tarifleri © Diyet yemek tarifleri – Pratik ve light diyet yemek tarifi.