iştahınıza Hakim Olmanın 10 Yolu

Genel | 6 Kasım 2013 | Yorum yok | Paylaş: Facebook - Twitter

Diyete başladığınızda, bir süre sonra açlığınıza yenilip diyetinizi yarıda bırakıyor musunuz? İşte size Reader’s Digest’ten, açlığınızla baş etmeniz için 10 tavsiye.

1. Kendinize meyve hediye edin: Açlığınızı kontrol altında tutabildiğiniz zamanlarda, kendinize gerçek bir hediye olarak, taze meyve ya da içecek alın.

2. Bir miktar fındık açlığınızı bastırabilir: Eğer yeme arzunuza yenilirseniz ve bir kutu şekerleme ya da diğer tetikleyici gıdalar alırsanız, kendinizi kötü hissedersiniz. Bu tür yiyecekler, kalçalarınızda yağ olarak size dönecektir.

3. Sert kabuklu yemiş yiyin: Günde 2 bardak su için ve bir miktar kabuklu kuru yemişlerden yiyin. Böyle yapmanın, 20 dakika içinde vücut kimyanızı değiştirerek açlığınızı ve iştahınızı bastıracağı belirtiliyor.

4. Şekerleme yerine içecek bir şeyler deneyin: Kafein sizi doyurmaz, fakat iştahınızı bastırıp sizi kaloriden almaktan kurtarır.

5. Stresten uzak durun: Stres, açlığın en büyük tetikleyicisidir. Stresle baş etmenin yolunu öğrenirseniz, günde yüzlerce kaloriden uzak durursunuz. Derin derin nefes almayı ya da gözünüzde sakin, durgun sahneler canlandırmaya da deneyebilirsiniz.

6. Kısa şekerlemeler yapın: Yorgun olduğumuzda, açlığımız da açığa çıkar. İş yerindeyseniz kapınızı kapatıp gözlerinizi bir süre kapatın ve enerji toplayın.

7. Diş bakımı yapın: Dişlerinizi fırçalayın veya gargara yapın. Temiz ve ferah bir ağza sahip olduğunuzda bir şeyler yiyerek bunu bozmak istemezsiniz.

8. Kendinizi meşgul edecek bir şeyler yapın: Canınız dondurma isterse, bu açlık değil, nefistir. Nefsin 10 dakika içinde sona erdiği düşünülüyor. Bunun ayrımını yapın ve aklınızı başka tarafa çevirin. Bir arkadaşınızı arayın, müzik dinleyin ya da egzersiz yapın.

9. Sınırlar dâhilinde kendinizi biraz şımartabilirsiniz: Gidin ve bir dondurma alın, ancak küçük bir külahta alın, bardakta değil. Küçük çikolatalar, yer fıstığı ya da tuzlu krakerler yiyin. Bunları yedikten sonra yapacağınız 15 dakikalık bir yürüyüş 100 kalori ya da daha fazlasını yakmanızı sağlayacaktır.

10. Pastane ürünleri ya da pizzalardan kaçınmak için rutininizi değiştirin: Karşı konulamaz bir doğum günü pastasıyla karşılaşacağınızı biliyorsanız, başka yiyeceklerinizden kısarak diyetinizde pasta için yeterince kalori ayırın.

Yemek Tarifine Yorum Yapabilirsiniz

FacebookTwitterGoogle PlusRss
Diyet yemekleri tarifi – Yemek tarifleri © Diyet yemek tarifleri – Pratik ve light diyet yemek tarifi.