İnce Belli Olmak İster misiniz?

Genel | 19 Kasım 2013 | Yorum yok | Paylaş: Facebook - Twitter

Kadın vücudunun en hoş bölgelerinden biri ve üzerine şarkılar yazılan yeri belidir. Ancak ne yazık ki bu bölgede yağ toplanma riski çok yüksektir. Giydiğimiz elbiseler, gömlekler kalın ve yağ birikmiş bel dolayısıyla güzel durmaz. Fakat üzülmenize gerek yok. Beslenme ve yaşam tarzınızda yapacağınız bazı değişikliklerle ince belli olabilirsiniz.

Bu bölgeler, ilk yağ depolanan ve en son incelemeye başlayan bölgelerdir. Bu kısımdaki yağların erimesi, bilinçli bir diyet ve hızlandırılmış spor programı gerektirir. Diyet yaparken sadece karbonhidrat alımını düşürmek yetmez. Meyvelerden ve sebzelerden basit şeker alımı yapılması gerekir. Bel inceltmek için, zorlayıcı karın hareketleri yapmayın. Diğer kaslarınızı çalıştırdığınız kadar egzersiz yapmanız yeterli.

Spor yapmak için doğru zaman nedir?

Spor zamanı yapılan sporun amacına göre belirlenmeli. Vücut yağlarını yakmak için sabah erken saatler, kas gelişimi içinse, 13:00–15:00 saatleri vücut için daha uygundur. Sabah uyandığınızda, gece boyunca boşalan glikojen depoları vücudu yağ yakmaya hazırlar. Sabah bir şey yemeden içilen şekersiz kahve ve alınan bir bebek aspirininden sonra kısa bir kardiyo çalışması yapılır. Spordan iki saat önce kepekli ve tahıllı ürünler, tavuk, hindi balık gibi ürünler yemek yeterlidir. Spordan sonra bir miktar meyve suyu enerji verir. Spor yapmaya başladıktan 20 dakika sonra yağ yakılmaya başlanır. Ancak bu süre yaşa, cinsiyete ve kiloya göre azalıp artabilir.

Haftada kaç gün spor yeterli olur?

Ağırlık için haftada 3–4 kez spor salonuna gitmek yeterlidir. Ancak yağ yakmak için haftada 5–6 kez günde 20 dk. kardiyo çalışması yapmak. Günde yarım saatinizi spora ayırmalısınız.

Yemek Tarifine Yorum Yapabilirsiniz

FacebookTwitterGoogle PlusRss
Diyet yemekleri tarifi – Yemek tarifleri © Diyet yemek tarifleri – Pratik ve light diyet yemek tarifi.