Gençleştiren Yiyecekler

Genel | 14 Şubat 2014 | Yorum yok | Paylaş: Facebook - Twitter

gençleştiren yiyecekler

Bu yiyeceklerin her biri, sizi daha da genç gösterecek. Ana öğünlerde, masanızdan eksik etmeyeceğiniz bu yiyecekler sayesinde, kendinizi daha zinde ve sağlıklı hissedeceksiniz.

İşte doğanın mucize gençlik iksirleri;

Soya filizi: Vücudun kendi hormonları kadar etkili. Zengin bir anti oksidan kaynağı olmasının yanında ciltte de gerginliğini sağlıyor.

Ispanak, lahana: Bu yiyeceklerin içerdiği B vitamini, bağ dokusunun sıkılığını destekliyor, selüliti önlüyor.

Yeşil çay: Çok zengin bir anti oksidan kaynağı olduğundan, serbest radikallere karşı mücadele ediyor.

Su: Hücrelerin ve bağ dokularının, dolgu ve destek gereksinimini karşılıyor. Besinlerin hücrelere taşınmasını, atıkların da hücrelerden çıkışını sağlıyor.

Somon ve ringa balığı: Vücudun ihtiyaç duyduğu; ama kendi başına üretemediği, doymamış yağ asitleri içeren bu balıklar, hücrelerdeki yaşlılık sürecini yavaşlatarak özellikle beyni ve sinir sistemini korumaya yardımcı oluyor.

Sarımsak: Bileşimindeki allizin maddesi, kan dolaşımını harekete geçirerek cildi arındırıyor. Böylelikle cilt sağlıklı bir renge kavuşuyor.

Tavuk: Vücudun güzellik hormonları üretmek için ihtiyaç duyduğu yüksek değerde protein içeriyor. Ayrıca kolajen üretimini ve bağ dokusundaki liflerin yenilenmesini destekliyor.

Zeytinyağı: Soğuk preslenmiş hali sağlıklı yaşam için bire bir olan bu yağ, erken yaşlanma ve kırışıklıklara karşı mükemmel bir silah. Doymamış yağ asitleri hücreleri tehlikelerden koruyor.

Yumurta, süt, yoğurt, peynir: B vitamininin bir türü olan “niacin” maddesinden bolca içeriyor. Bu B vitamini depoları, hücre yenilenmesi için vazgeçilmez olarak tanımlanıyor.

Yemek Tarifine Yorum Yapabilirsiniz

FacebookTwitterGoogle PlusRss
Diyet yemekleri tarifi – Yemek tarifleri © Diyet yemek tarifleri – Pratik ve light diyet yemek tarifi.