Diyet Yapmak İstiyorum!

Genel | 18 Aralık 2013 | Yorum yok | Paylaş: Facebook - Twitter

Diyet yapmak istiyorumBeslenme uzmanları, az miktarda badem ve ceviz tüketmenin faydalı olduğunu söylüyorlar. Canınız atıştırmalık bir şeyler istediğinde, aşırıya kaçmadan ceviz, badem veya fındık yiyebilirsiniz. Bademde bulunan faydalı yağlar, yağ metabolizmasını harekete geçirir ve kilo vermenize yardımcı olur.


Yağları ve karbonhidratları ayrı tutun. Vücudunuzun ihtiyacı olan enerjiyi karbonhidratlardan alırsınız. Enerjiyi aldıktan sonra üstüne yağ tüketirseniz, gerekli olan enerjiyi zaten aldığınız için, vücudunuz yağı depolar. Bu da kilo almanıza neden olur.


Her gün aynı miktarda kalori alırsanız, daha iyi hisseder ve daha fazla yemekten kaçınırsınız. Bir gün çok yer ve ertesi gün aç kalırsanız, kendinizi doymuş hissetmezsiniz. Bu yüzden, düzenli beslenmeye özen gösterin.

Kendinizi mutsuz ve sinirli hissettiğiniz zaman stres hormonları harekete geçer ve kan şekeriniz düşer. Bu durumda canınız tatlı bir şeyler yemek ister. Bu durumla karşılaştığınızda, spor yaparak kan şekeri seviyenizi kontrol altına alabilirsiniz. Spor şeklinizi değiştirebilir ve çok ağır egzersizler yapmak yerine, yoga gibi hafif egzersizleri tercih edebilirsiniz.

Gün içinde neler yediğinizi fark etmeyebilirsiniz. Bu nedenle her yediğinizi ve ne kadar kalori içerdiğini bir kâğıda yazın. Yediklerinizi kâğıt üzerinde görmek, aldığınız gereksiz kalorilerin farkına varmanızı sağlar.

Vücudunuzla barışın! Vücudunuz hakkında kötü düşünmeniz, sizi gergin ve mutsuz yapacaktır. Bu durumda kendinizi daha çok yemeğe vereceksiniz. Vücudunuzu sevin ve sinirli olduğunuzda yemek yememeyi öğrenin.

Yemek Tarifine Yorum Yapabilirsiniz

FacebookTwitterGoogle PlusRss
Diyet yemekleri tarifi – Yemek tarifleri © Diyet yemek tarifleri – Pratik ve light diyet yemek tarifi.