Bölgesel Zayıflama

Genel | 9 Ocak 2014 | Yorum yok | Paylaş: Facebook - Twitter

Ultrakavitasyon yöntemi, bölgesel incelme ve selülit görünümünün azaltılmasında, gözle görülür sonuçlar almasından ötürü ilgiyle karşılandı. Özellikle 8–10 seanslık çözümlerden sıkılan, zaman problemi olan, yoğun çalışan kesimleri mutlu edecek bu uygulama, vücutta biriken yağ dokusunu bu güçlendirilmiş ultrason yardımıyla cilt dışından yağları eriterek şekillendirme esasına dayanıyor. Cerrahi bir operasyon olmaması, işlemin iyileşme süresini ve konforunu artırıyor.

Yeni sistemi Dr. Levent Türbedar şöyle açıklıyor:

Ultrakavitasyon sistemi nedir? Nasıl çalışır?

Ultrakavitasyon sistemi, bölgesel yağlanma ve selülitle ultrason yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Cildin dış yüzeyine uygulanan  yeni ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine neden olur. Bununla birlikte oluşan köpüklenme, önce genişleme, sonra patlama yaratır. Kavitasyon denilen bu etki; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek, depo yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır. Serbestleşen bu yağlar, adalelerde yakılarak ya da üriner sistem ve karaciğer yoluyla vücuttan dışarı atılırlar. Biz bu teknolojiyi, önceden tecrübe sahibi olduğumuz, hipoosmolar lipotomi yöntemiyle  beraber kullanarak bahsedilen etkili sonuçları alıyoruz. Zaten tavsiye edilen ve bilimsel olarak da ispatlanmış, gerçek etki mekanizması da bu metot ile elde edilmektedir.

Hangi amaçlar ile uygulanır?

Kurtulmak istenilen, yerleşmiş bölgesel yağları öncelikle eritmek, selülitli bölgelerin görünümünü azaltmak için kullanılan güçlü bir sistemdir. Makinenin bir diğer özelliği de ayarı değiştirilerek güçlü ultrason dalgaları aynı zamanda cilt sıkılaştırması için fayda sağlamasıdır.

Uygulamanın ağrı ve acı verme durumu söz konusu mudur?

Ultrakavitasyon yöntemi, yazılımı sayesinde etkinleştirilmiş, kuvvetlendirilmiş, güvenli ve acısız bir ultrason uygulamasıdır. Cerrahi işlem gerektirmez. Uygulama esnasında ve sonrasında, birkaç saat kadar süren hafif bir ısı hissedilebilir. İşlem esnasında işitilen, sadece o kişi tarafından işitilen, yüksek bir vızıltı olmaktadır, işlem biter bitmez ses de kesilmektedir.

Tedavi süreci nasıldır?

İki yöntem ile de kullanılır.

1. Islak yöntem: Hipoosmolar sıvı enjeksiyonu yardımıyla, yağ hücreleri şişirilir. Böylece sıvılaştırma ve patlatma daha etkin biçimde gerçekleştirilir; buna hipoosmolar lipotomi diyoruz. Bu yöntem ile 1 seansta veya 15 gün aralıklarla 3 seansta amaca ulaşılabilir. Bu, ıslak yöntem dediğimiz tedaviler daha sonrasında lenf drenaj yöntemleriyle de desteklenir.

2. Kuru yöntem: Sıvı verilmeden, o bölge de direkt uygulama yapılır,  6–8 seansta daha yavaş bir süreçte sonuç alınır. Haftada 1 gün uygulanır. İğneden korkanlar için tavsiye ediyoruz, diğer sistemlerle de desteklenebilmektedir.

Ultrakavitasyon, liposuctiondan hangi özellikleri ile ayrılır? Avantajları nelerdir?

Zaruri olarak liposuction  veya  abdominoplasti (karın germe) dediğimiz yöntemleri gerektiren durumlar dışında, ameliyatsız  çözüm arayan  kişiler için teknolojiyle birlikte tıbbın varabileceği  en üst düzeyde ve gerçek  sonuçlar vaat eden, bilimsel bir alternatiftir.

Her ne kadar, dikkatli ve özenli çalışılsa da, ondülasyon dediğimiz dalgalanmalar liposuctionın görülen en sık yan etkidir. Kaldı ki liposuction  lokal bir kilo verdirme yöntemi gibi uygulandığında, o bölgelerden fazla yağ alınabilmesiyle kişilerin gerçek sorunun ancak bir kısmını çözebilmektedir. Daha sonra, ilerleyen yaşlarda kilo alındığında düzensiz şişlikler oluşabilmekte, bu da daha başka estetik ve ruhsal sorunlar ortaya çıkabilme ihtimalini doğurmaktadır.

Bu, yeni geliştirilmiş ultrakavitasyon cihazı, özellikle yağ dokularına seçici olarak etki eden ultrason teknolojisinin bize sunduğu, en güçlü silahlardan biri olmaya adaydır. Yani artık çok daha az vakada liposuction tercih edileceği günler, bu kavitasyon teknolojisi sayesinde yaklaşmıştır.

Erkeklerede de bu uygulamalar yapılabilir mi?

Erkeklere uygulama rahatça yapılabilir. Bu sistemde erkek, kadın ayrımı yoktur.

Sonuçları görmek için ne kadar süre geçmeli ve bu arada neler yapılmalı?

Özel bir diyet, spor takviyesi gerekmemekle birlikte, nasıl olsa böyle bir uygulama yaptırdım, diye  fazla yemek yemek kaybedilen yağlara yenisini ekler. Bazen bu yanılgıya düşüldüğünü görmekteyiz. Yine de serbestleşen yağ asitlerini harcamak ve yenilerini depolamamak için; ultrakavitasyon ile hipoosmolar lipotomi ertesi, yaşa ve bedene uygun bir beslenme ve hareket etmenin dışında özel bir çaba gerekmiyor.

İlk seanstan itibaren yağlı bölgede elle tutulur bir yumuşama,  ardından da sertleşip küçülme hissediliyor. Gözle görülür sonuçları da 15. günden itibaren fark edilmektedir.

www.dermamed.com.tr

Yemek Tarifine Yorum Yapabilirsiniz

FacebookTwitterGoogle PlusRss
Diyet yemekleri tarifi – Yemek tarifleri © Diyet yemek tarifleri – Pratik ve light diyet yemek tarifi.