3 Elmanın Mucizeleri

Genel | 7 Kasım 2013 | Yorum yok | Paylaş: Facebook - Twitter

Bolu İl Sağlık Müdürü Dursun Koç, günde 3 elma yemenin, kötü kolesterolü yüzde 10 oranında düşürdüğünü, iyi kolesterolü de arttırdığını söyledi.

Kabuğu ile yenen bir elmanın, insanın günlük C vitamini ihtiyacını karşıladığını belirten Dr. Koç, “Elmanın içerdiği organik asitler, soda ve fosfor sayesinde beyin, karaciğer ve mideye çok olumlu etkileri vardır.” dedi. Koç, içeriğinde yüzde 85 su, yüzde 12 şeker, pektin, organik asitler, soda, fosfor, tanen, A, B1, B2, B5, B6, C, E vitaminleri bulunun elmanın, toksinlerin atılmasında vücuda yardımcı olduğunu açıklayarak, şöyle konuştu:
“Elmanın kanı temizleyici, sindirim sistemini uyarıcı özellikleri, damar sertliği, hemoroite, egzama ve deri hastalıklarına iyi gelmektedir. Elma, kandaki kolesterolü düşürerek damar sertliğini önler.”        

Elmanın, idrar söktürücü özelliği olması nedeniyle, böbrekleri çalıştırdığını da belirten Koç, “Elma suyu sindirim sistemini uyararak, mide mukozasını güçlendirir. Yatıştırıcı ve ateş düşürücü olarak da kullanılan elmanın suyuyla silinen cilt, taze ve canlı bir görünüme kavuşur. Açıkçası, günde 3 elma tüketiminin yüzde 10 oranında kötü kolesterol düşmesine neden olurken iyi kolesterol oranını da arttırdığı saptanmıştır.” diye konuştu.

Yemek Tarifine Yorum Yapabilirsiniz

FacebookTwitterGoogle PlusRss
Diyet yemekleri tarifi – Yemek tarifleri © Diyet yemek tarifleri – Pratik ve light diyet yemek tarifi.