17 Günde İdeal Kilonuza Kavuşun

Genel | 17 Aralık 2013 | Yorum yok | Paylaş: Facebook - Twitter

diyet-listesi4Dr. Mike Moreano tarafından tasarlanan ve insanlara, 17 günde ideal kilolarına düşmeyi vaat eden diyeti, Diyete Başlıyorum olarak sizler için inceledik.

Kaliforniya’da aile hekimliği yapmakta olan Dr. Moreno’nun tasarımı olan bu diyet, Amerika’da yayınlanan “The Doctors” adlı şovda gösterildikten sonra büyük bir popülerliğe kavuşmuş.

Diyet, yenilebilecek gıdaların olduğu kombinasyonların, 17 günde bir değiştirilmesi esasına dayanıyor. Dr. Moreno, bu diyete ilk başlandığı 17 gün içinde 6-7 kilo verilebileceğini iddia ediyor. Asıl amacı tatil veya başka nedenlerle alınan kilolardan bir an önce kurtulmak olsa da kilolarınızdan kurtulmak istediğiniz her an bu diyeti yapabileceğiniz söyleniyor.

Üstelik bu diyette, karbonhidratlar da yasaklı değil. Karbonhidratların dönüşümlü tüketilmesini şart koşan diyette, bazı zamanlarda çok düşük miktarda karbonhidrat tüketmeniz gerekiyor; fakat takip eden günlerde karbonhidrat açısından oldukça zengin yemekleri yiyebiliyorsunuz. Moreno’ya göre bu döngü hem metabolizmanızın belli beslenme kalıplarını alışmasını önleyerek, metabolizmanızı yükseltiyor hem de diyeti yapan kişinin yasaklı gıdalara yönelmesine izin vermiyor.

Son günlerde ortaya çıkan diyetlerin çoğu gibi, çeşitli evrelerden oluşan ve bu sayede kişiyi diyete alıştırmayı ve diyetin sonunda da verilen kiloların geri alınmasını önlemeyi hedefliyor. Diyetin yanında, haftada 6 gün ve günde 17 dakika egzersiz de tavsiye eden diyet egzersiz programıyla birlikte tavsiye ediliyor.

İşte Mike Moreano’nun diyetinden örnek bir liste.

Sabah
Sahanda yumurta
Greyfurt
1 fincan yeşil çay

Öğle
2 adet haşlanmış yumurta
Bir büyük kâse salata (sirke ve limon olabilir, yağ olmayacak)

Ara öğün
İçine taze meyve parçaları doğranmış yoğurt

Akşam
Hindi göğüs eti
Haşlanmış garnitür

Yemek Tarifine Yorum Yapabilirsiniz

FacebookTwitterGoogle PlusRss
Diyet yemekleri tarifi – Yemek tarifleri © Diyet yemek tarifleri – Pratik ve light diyet yemek tarifi.