Zayıflatan Alışkanlıklar

Genel | 12 Ocak 2014 | Yorum yok | Paylaş: Facebook - Twitter

zayıflatan atıştırmalıklar

Beslenme uzmanları, az miktarda badem ve ceviz tüketmenin faydalı olduğunu söylüyorlar. Canınız atıştırmalık bir şeyler istediğinde, aşırıya kaçmadan ceviz, badem veya fındık yiyebilirsiniz. Bademde bulunan faydalı yağlar, yağ metabolizmasını harekete geçirir ve kilo vermenize yardımcı olur.

Yağ ve karbonhidrat tüketiminize dikkat etmelisiniz. Karbonhidratlar, birincil enerji kaynağıdır ve enerji değerleri yağlara göre düşüktür. Enerji değeri daha yüksek olan yağlarsa, ihtiyaç olduğunda kullanılmak üzere depolanır. Enerji ihtiyacınızı karşılayacak kadar karbonhidrat alır ve üzerine yağ tüketirseniz, vücudunuz yağları depolayacaktır.

Her gün ihtiyacınız kadar kalori alırsanız, daha iyi hisseder ve daha fazla yemekten kaçınırsınız. İhtiyacınızdan fazla yer ya da aç kalırsanız, vücut dengenizde bozulmaya neden olabilirsiniz. Bu yüzden, düzenli beslenmeye özen gösterin.

Kendinizi mutsuz ve sinirli hissettiğiniz zaman stres hormonları harekete geçer ve kan şekeriniz düşer. Bu durumda canınız tatlı bir şeyler yemek ister. Bu durumla karşılaştığınızda, spor yaparak kan şekeri seviyenizi kontrol altına alabilirsiniz. Spor, vücut şeklinizi değiştirebilir. Eğer bunu istemiyorsanız, çok ağır egzersizler yapmak yerine, yoga gibi hafif egzersizleri tercih edebilirsiniz.

Gün içinde neler yediğinizi fark etmeyebilirsiniz. Bu nedenle her yediğinizi ve ne kadar kalori içerdiğini bir kâğıda yazın. Yediklerinizi kâğıt üzerinde görmek, aldığınız gereksiz kalorilerin farkına varmanızı sağlar.

Vücudunuzla barışın! Vücudunuz hakkında kötü düşünmeniz, sizi gergin ve mutsuz yapacaktır. Bu durumda kendinizi daha çok yemeğe vereceksiniz. Vücudunuzu sevin ve sinirli olduğunuzda yemek yememeyi öğrenin.

Yemek Tarifine Yorum Yapabilirsiniz

FacebookTwitterGoogle PlusRss
Diyet yemekleri tarifi – Yemek tarifleri © Diyet yemek tarifleri – Pratik ve light diyet yemek tarifi.