Keçi Peyniri

Genel | 14 Haziran 2012 | Yorum yok | Paylaş: Facebook - Twitter

Keçi peyniri son zamanlarda hızlı bir yükselişe geçti tat olarak diğer peynirlerden farklı biraz ağır ve sanırım biraz fazla kokuyor. Merak etmeyin burda anlattığımıza göre keçi sütü ve keçi peynirinin faydalarından da bahsedeceğiz mutlaka. Birazdan keçi peyniri tüketerek vücudunuza ne kadar yarar sağlayacağınızdan bahsedeceğiz. Zaten nerde yararlı ve kilo vermemize yarayan birşey varsa ya tadı kötü olur ya da kokusu. (Allah’ın gücüne gitmesin ama öyle 😀 ) bakınız kereviz ..

Keçi sütü ve keçi peynirinin yararları

Zayıflama konusunda yaptığımız araştırmalar sonucunda karşımıza çıkan keçi peynirini ilk duyduğumda ne alaka diye düşündüm durdum. Sonra yaptığım araştırmalarda keçi peynirinin zayıflama üzerinde birçok yararı olduğunu buldum. Bu adresten sizde inceleyebilirsiniz.

Konuya girdiğinizde şöyle bir yazıyla karşılaşacaksınız ;

Şişman ve obezlerin ortak sorunlarından: Sindirim Rahatsızlıkları, Varisler, Hemaroid, Astım ve nefes problemleri, ülser gibi rahatsızlıklara çok iyi geliyormuş. İçindeki vitaminler, fosfor, kalsiyum ve demir çok fayda verecek bizlere.

Evet kilo vermek isteyen kişilerin sanırım en büyük sorunlarından biri sindirim sistemi yavaşlığı.. Yani metabolizmanın yavaş çalışması olarakta adlandırılan bu rahatsızlıkla birlikte yediklerinizi yavaş eritiyorsunuz. Yakmanız gereken kalorinin altında kalori yakarak kilo vermenizin önüne geçiyor hatta kilo almanıza bile neden olabilir bu konuda..

Keçi peynirinin yararlarını bu şekilde sıralayabiliriz. Ancak tüketeceğiniz keçi peynirinin olabildiğine doğal olanını tercih etmelisiniz. Bunun içinde mandıralardan ya da imkanınız var ise köy yerlerinde yapılanları bulmaya çalışınız. Doğal olanını tercih etmek.

Etiket: , ,

Yemek Tarifine Yorum Yapabilirsiniz

FacebookTwitterGoogle PlusRss
Diyet yemekleri tarifi – Yemek tarifleri © Diyet yemek tarifleri – Pratik ve light diyet yemek tarifi.