Diyet Kahvaltı Tarifi

Diyet Yemek Tarifleri,Genel | 2 Haziran 2012 | 1 Yorum | Paylaş: Facebook - Twitter

Diyet kahvaltı…

Herhangi bir diyetisyen ya da spor salonunda bu cümleyi sarfetseniz emin olunki size karşı çıkacaklardır. Aslında olması gerekende budur ancak yinede diyetlerine günün ilk saatlerinde başlamak isteyen kişiler için kahvaltınızın nasıl diyetinize uygun hale getirilebileceğini sizlerle paylaşalım.

Kahvaltının yararlarından bahsetmek gerekirse ; bilim adamlarının araştırmalarına konu olan bu olay vücudumuz hakkında önemli soruları cevaplar nitelikte. Araştırma sonuçlarına göre bünyemiz ihtiyacı olan kalorinin yarısını kahvaltılarımızda sağlarmış. Onun içindir ki diyetisyenler kahvaltıda bolca yenmesi gerektiğini bizlere söylerler. Güne sağlam bir kahvaltıyla başlayan insanlarda gün içerisinde acıkma hissinin daha az hissedildiği ayrıca bu kişilerde kilo verme oranının daha yüksek olduğu saptanmıştır.

Yani ; sıkı bir kahvaltıyla güne başlamak gün içerisinde acıkmamızın önüne geçecek ve bu sayede kilo vermede çokta zorlanmamış olacağız.

 

Kahvaltınızı diyet haline getirebilir ve fazla kalori alma derdinden de kurtulabiliriz. Kahvaltımızı yağzsız , diyet ürünlerle desteklersek bu amaca ulaşabiliriz. Ayrıca yeşillik ve salata malzemeleri ile desteklenen bir kahvaltıda ekmek gibi bol kalorili besinlere ihtiyaç duyulmayacaktır .

 

Gelelim diyet kahvaltımız için gerekli malzemeler ve hazırlanışına.

 

Diyet Kahvaltı

Malzemeler

7-8 adet cherry domates

1-2 salatalık

Bir kaç dal maydanoz

1 küçük parça yağsız peynir

4-5 tane zeytin

Çok az kuru nane

Kepekli ekmek (Tercihen)

Hazırlanışı hakkında yazacak pek birşey yok aslında. Normal bir kahvaltı tabağı hazırlar gibi malzemelerimizi kesiyoruz ve servis ediyoruz.

Yaşasın, Konuya 1 Yorum var

  1. GÜL-ÜM ESER dedi ki:

    Güzel Bilgiler var sitede

Yemek Tarifine Yorum Yapabilirsiniz

FacebookTwitterGoogle PlusRss
Diyet yemekleri tarifi – Yemek tarifleri © Diyet yemek tarifleri – Pratik ve light diyet yemek tarifi.