Bel İnceltmek için Tüyolar

Genel | 18 Kasım 2013 | Yorum yok | Paylaş: Facebook - Twitter

İnce bir şeyler giydiğinizde veya sahilde göbeğinizi içeri çekmek zorunda mı kalıyorsunuz. Kilo fazlanızın üzerine bir de göbeğinizden mi kurtulmaya çalışıyorsunuz? Kilonuz ideal, hatta zayıfsınız; ama yine de göbeğinizden kurtulamıyor musunuz? Tüm bu sorunların çözümü var. Vereceğimiz tüyolarla, göbeğinizin küçülmeye, belinizin incelmeye başladığını görünce moraliniz düzelecek.

İnsanın göbeği, kabaca iki nedenden ötürü sorun hâline gelir; ya kilo fazlası vardır ve vücudun tüm diğer bölgeleri gibi, göbeğinde de fazladan yağ birikmeye başlamıştır ya da kilo fazlası yoktur; fakat karın kasları zayıf olduğu için göbeği çıkmıştır. Eğer kilo fazlanız varsa, bir beslenme uzmanına danışmayı düşünebilirsiniz. Uzmanınız, size ve bünyenize uygun bir beslenme düzeni hazırlayacaktır. Bunun dışında, özellikle karın çevresindeki yağları yakmanın en kolay yollarından biri, büyük kas gruplarını çalıştırmaktır. Bacaklarınızdaki kasları çalıştırmak bu anlamda faydalı olacaktır. Bunun için günde, 30-60 dakika arası yürüyüş yapabilirsiniz.

Yürüyüş dışında, çeşitli karın hareketleri belinizi inceltmek açısından fayda sağlayacaktır. Karın hareketleri, genel kanının aksine, karın bölgenizdeki yağları yakmak yönünde dişe dokunur bir fayda sağlamazlar. Asıl faydaları, karın ve bel bölgenizdeki kasların sıkılaşmasını ve güçlenmesini sağlamaktır. Bu da bel-karın çevresinde bir toparlanma ve sıkılaşmaya neden olur. Aynaya baktığınızda inceldiğiniz ve kilo verdiğiniz algısı yaratan bu durum, moraliniz açısından da olumludur. Yürüyüşlerinizi egzersizlerinizi ya da uzmanınızın verdiği diyetinizi devam ettirmek yönündeki azminizi arttırır. Tüm bunlar da bir araya geldiğinde göbeğinizin yok olması ve belinizin incelmesi kaçınılmazdır. Ayrıca, forma girmenin ve ideal kilonuza kavuşmanın da keyfini çıkartırsınız.

Karın kaslarımız, iç organlarımızın yükünü de taşır. Bu yüzden vücudumuzun içinden dışa doğru, sürekli baskıya karşı koyarlar. Kilo fazlanız yok hatta eksiğiniz var, ama yine de göbeğiniz varsa, büyük ihtimalle, karın kaslarınız yeterince güçlü olmadığından, bu baskıya direnmekte zorlanıyor ve kendini salıyor demektir. Karın kaslarınızı ve yan karın kaslarınızı güçlendirici egzersizlerle bu bölgede toparlanma ve sıkılaşma sağlayabilirsiniz.

Yemek Tarifine Yorum Yapabilirsiniz

FacebookTwitterGoogle PlusRss
Diyet yemekleri tarifi – Yemek tarifleri © Diyet yemek tarifleri – Pratik ve light diyet yemek tarifi.