Adriana Lima’nın Formda Kalma Sırları

Genel | 18 Eylül 2012 | Yorum yok | Paylaş: Facebook - Twitter

Adriana Lima gibi güzel , alımlı ve bir o kadarda sağlıklı , düzgün vücuda sahip olmak zor mu ? Bu sorunun cevabı açık ve net. 🙂 Böyle bir vücuda sahip olmak zor ama daha zor olanı formunu korumak olsa gerek . Göz önünde olan modelimiz ; gerek spor gerek beslenme şekli ile formunu koruyor. Şimdi Adriana Lima’nın formunu nasıl koruduğunu öğrenelim.

Adriana Lima, sporu gündelik hayatının bir parçası hâline getirmiş zaten. Düzenli olarak spor yapıyor; fakat özellikle defileler veya gösteriler ufukta göründüğü zaman, daha sıkı ve disiplinli programlar uyguluyor.

Ünlü model, gösteri tarihleri yaklaştığında, beslenme programını da sıkılaştırıyor. Böyle zamanlarda, özellikle karbonhidratları neredeyse sıfıra indiriyor ve yaptığı egzersizler yüzünden ortaya çıkan protein ihtiyacını karşılayabilmek için de bolca protein içeren gıdalar tüketiyor. Yağ yakımı proteinlerin işlenmesinden dolayı ortaya çıka toksinlere karşı da bolca antioksidan içeren yeşil sebzeleri tercih ediyor. Ara öğün olarak ise protein içeren gıda takviyelerini tercih ediyor. Yediği her şeyin ızgara veya haşlanmış olmasınaysa özellikle dikkat ediyor Lima. Bu sayede yağ tüketimini de en aza indirmiş oluyor.

Yüksek oranda protein tüketmek her bünyeye uygun olmayabilir. Bizim de sürekli vurguladığımız gibi; her bünye farklıdır ve farklı etkilere farklı tepkiler verir. Fakat Lima yüksek oranda protein ve çok çok düşük oranda karbonhidrat ve yağ tüketmenin, kendisini sağlıklı hissetmesine neden olduğunu belirtiyor. Karbonhidrat tüketiminin kendisini “şişirdiğini” belirten Lima, karbonhidrat içeren sebzelerden dahi uzak duruyor.

Lima, gün boyunca 3 ana öğün ve ana öğünlerden 3 saat sonra da birer ara öğün alıyor. Ara öğünlerde ise çeşitli gıda takviyelerini karıştırarak yaptığı kendi formüllerini sütle karıştırıp içiyor ve ara öğünlerde yemek yemiyor.

Biraz uç noktada bir beslenme programı gibi görünebilir; fakat Lima, tüm bu uygulamaları uzman gözetiminde yapıyor. Bir beslenme uzmanı danışmanlığı ve gözetiminde, oldukça disiplinli, ancak sürdürülebilir bir beslenme programına bağlı kalıyor. Sık sık beslenme uzmanına görünerek muayene oluyor. Bu ziyaretleri sırasında da kan şekerinden soluk alıp verişine, kalp ritminden yağ oranına kadar birçok ayrıntılı ölçüm yapılıyor. Anne olmasına rağmen dünyanın sayılı modelleri arasında yer alabildiğine göre, Lima’nın uzman yardımına başvurarak doğru bir karar verdiğini söylemek mümkün.

Formunu korumak konusunda oldukça kararlı olan Adriana Lima bunun için sadece diyet ve sağlıklı beslenmeye bel bağlamıyor elbette. Düzenli olarak spor da yapan Adriana Lima, formunu korumasına yardımcı olmasının dışında sporun, kendini iyi hissetmesine de yardımcı olduğunu söylüyor. Yoga yapmayı tercih ettiğini ifade eden Lima, bunu da uzman gözetiminde yapmayı tercih ediyor; çünkü doğru şekilde yapıldığında bu tür egzersizlerin ileri yaşlarda bile faydalı olabileceğinin farkında olduğunu ekliyor.

Ağırlık egzersizleri yapmadığını ifade eden Lima genelde, ter atmasını sağlayacak egzersizleri tercih ediyor. Bu tür egzersizlerin antioksidan etkisi olduğunu belirten Lima, sporun, enerjisini arttırdığını da eklemeyi ihmal etmiyor. İp atlamayı çok sevdiğini söyleyen ünlü model, gittiği her yere atlama ipini de götürüyor. Her zaman spor yapacak fırsat bulamayan Lima, günde 10-15 dakika bile olsa ip atlamanın, kendisini rahatlattığını ifade ediyor.

Gördüğünüz gibi, güzel ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak en başta kararlılık gerektiriyor; ama anlaşılan o ki yeteri kadar kararlı olunca başarılamayacak şey yok gibi. Lima’nın sırrı ise kararlı olmanın yanında, uzmanlardan yardım almak. Bu sayede yaptığı egzersizlerden en yüksek verimi alırken hayatını çok az etkilerken, kilo almasına sebep olmayacak şekilde de beslenebiliyor.

Etiket: , , , , ,

Yemek Tarifine Yorum Yapabilirsiniz

FacebookTwitterGoogle PlusRss
Diyet yemekleri tarifi – Yemek tarifleri © Diyet yemek tarifleri – Pratik ve light diyet yemek tarifi.