10 Dakikada Selülitlerden Kurtulun

Genel | 21 Ocak 2014 | Yorum yok | Paylaş: Facebook - Twitter

selulitGünde sadece 10 dakikanızı ayırarak selülitlerden kurtulmak veya onları, daha oluşmadan engellemek istemez misiniz? Bu sayede Naomi Capmbell’ınki gibi sıkı bacaklarınız olabilir. Kadınların korkulu rüyası selülitlerden kurtulmak için size kolay ve bir o kadar da eğlenceli bir önerimiz var.

Bir dönem, bacaklarının görünüşünden hoşnut olmayan ve daha sıkı bir görünüm isteyen Naomi Campbell bu konuya çözüm bulmak için çıktığı yolculukta çok fazla sorunla karşılaşmış. Bilim dünyası, oldukça yoğun uğraşlar sarf etse de, selülite neyin neden olduğunu tam olarak anlayabilmiş değil. Dolayısıyla sorunun doğrudan bir çözümü de bulunmuyor. Fakat genel çoğunluk, sağlıklı beslenme ve düzenli egzersizin, selülit oluşumunu tersine çevirdiği ya da engellediği yönünde hemfikir.

Fakat yoğun programı içinde, uzun egzersizlere ayıracak vakte sahip olmadığından, düzenli spor yapamayan ünlü model, çözümü “zıplamakta” bulmuş. Günde en az 10 dakika boyunca hiç durmadan zıplayan manken, bu sayede bacak ve kalçalarında da sıkılaşma hissettiğini de dile getiriyor.

10 dakika içinde hiç durmadan zıplanırsa, yaklaşık on bin defa zıplanabileceğini de düşününce, ünlü mankenin, aslında kendince bir egzersiz icat etmiş olduğunu bile düşünebilirsiniz. Hiç de hafife alınacak bir sayı olmaması bir yana, gün içinde fırsat bulduğunuz her an siz de bu egzersizi yapabilirsiniz. İster sabah uyandığınızda, isterseniz akşam yatmadan önce veya öğle arasında bu egzersizi yapabilirsiniz. Üstelik yapmanız gereken tek şey çocuklar gibi zıplamak ve bunun için hiçbir spor aleti de gerekmiyor. Günde, en az 10 dakika zıplayarak siz de hayalinizdeki gibi bacaklara sahip olabilirsiniz.

Yemek Tarifine Yorum Yapabilirsiniz

FacebookTwitterGoogle PlusRss
Diyet yemekleri tarifi – Yemek tarifleri © Diyet yemek tarifleri – Pratik ve light diyet yemek tarifi.