Yağ Yaktıran Yiyecekler

Genel | 28 Temmuz 2016 | Yorum yok | Paylaş: Facebook - Twitter

yağ yaktıran yiyeceklerDoğanın sunduğu mucize dolu yiyecekler, yağ yaktırıp kilo vermeyi ve formda kalmayı sağlıyor. Peki, hangi yiyecekler yağ yaktırıyor biliyor musunuz? Cevabı yazımızda bulabilirsiniz. İşte yağ yakımını sağlayan mucize yiyecekler!

Ananas: Ananastaki bazı enzimler, balık ve kırmızı etteki proteinin daha kolay parçalanmasına yardımcı oluyor. Böylece protein, hücreler içinde daha kolay emilebiliyor; vücut, bu proteinlerden daha fazla yarar sağlıyor.

Elma: Elmanın sağlığımıza pek çok faydası olduğunu, artık herkes biliyor. Bu faydalardan biri de, kilo vermenize yardımcı olmasıdır. Bunu da iştahınızı kapatarak yapıyor. Elmanın içindeki pektin maddesi, uzun süre tok kalmanızı sağlar ve gereksiz atıştırmaları önler.

Enginar: Enginarda bulunan “cynarin” isimli madde, vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlıyor. Karaciğer dostu olarak bilinen bu sebze, bol magnezyum içeriyor ve yağ yakımını hızlandırıyor.

Fasulye: Yağ oranı düşük ve protein açısından zengin fasulyenin her türü, zayıflamak isteyenlerin listesinde mutlaka bulunmalıdır. Tok tuttuğu için atıştırmayı önleyen fasulye, kolesterolü düzenler ve metabolizmanın hızlı çalışmasına yardımcı olur.

Kırmızı Acı Biber: Bibere acı tadı veren  “capsaicin” maddesi, metabolizmayı hızlandırır, vücut ısısını arttırır. Vücut, yükselen ısıyı düşürmek için, ekstra enerjiye ihtiyaç duyar ve böylece yağ yakımını kolaylaştırır. Zerdeçal da, vücutta kırmızıbibere benzer bir etki yaratır.

Rezene: Çok güçlü bir aromaya sahip bu bitkinin içindeki uçucu yağlar, metabolizmayı hızlandırıyor. Enzim oluşumunu arttırıyor ve yağların vücutta depolanmasını önlüyor.

Tavuk eti: Derisinden ayrılan beyaz tavuk eti, protein açısından zengin, yağ açısından ise son derece fakirdir. Tavuğun yanı sıra piliç, devekuşu ve hindi eti de aynı özelliğe sahiptir. Bu gıdalar zengin birer protein kaynağı olarak, cildin yağ dokusunu sıkılaştırır.

Yabanmersini: C vitamini bombası yabanmersini, aynı zamanda güçlü bir antioksidandır. Ona koyu rengini veren madde, serbest radikalleri yok ederek, toksinlerin dışarı atılmasını sağlar.

Yemek Tarifine Yorum Yapabilirsiniz

FacebookTwitterGoogle PlusRss
Diyet yemekleri tarifi – Yemek tarifleri © Diyet yemek tarifleri – Pratik ve light diyet yemek tarifi.